Vibratorius ir kiti intymūs žaislai gali suteikti daug naudos poros seksualiniam gyvenimui: jį paįvairinti, praskaidrinti rutiną, padėti geriau pažinti savo ir partnerio / ės kūną, suteikti papildomos stimuliacijos, įgyvendinti seksualines fantazijas ir dar daugiau.
Nepaisant to, vis dar susiduriame su situacijomis, kai partneris yra prieš vibratorių ar kitų intymių žaislų naudojimą poroje. Kodėl taip yra ir ką tokiu atveju daryti? Dažniausios priežastys, kodėl vengiama sekso žaislų yra šios:
Konkurencijos baimė
Kartais vyrai bijo, jog vibratorius juos „nukonkuruos“, tai yra, jog atradusi sekso žaislų teikiamą malonumą partnerė nebevertins vyro, nes jis nesugebės jos patenkinti taip gerai. Paprasčiau tariant, bijoma, jog žaisliukas pakeis mylimąjį. Ši baimė dažnai yra susijusi su savivertės problemomis bei informacijos trūkumu.
Ką daryti?
Paaiškinkite, jog žaisliukas yra bendras komandos žaidėjas, o ne konkurentas. Leiskite partneriui žinoti, jog jis yra vertinamas, mylimas ir joks vibratorius nepakeis žmogiško santykio ir artumo. Pateikite tai, kaip papildoma priemonę, padedančią stimuliuoti ir suteikti daugiau malonumo abiems. Galite paminėti poros vibratorius, kurie ir sukurti naudoti dviese.
Taip pat galite priminti partneriui statistiką, kurioje teigiama, jog virš 80% moterų negali patirti orgazmo lytinio akto metu be papildomos išorinės klitorio stimuliacijos, o žaisliukai šioje vietoje yra ypač naudingi.
Konservatyvios pažiūros
Kartais požiūris į intymius žaislus būna neigiamas dėl ypač konservatyvių pažiūrų, edukacijos trūkumo, griežto auklėjimo, vidinių kompleksų. Tai dažniau galioja vyresnio amžiaus žmonėms. Tokiu atveju dažniausiai gėdijamasi ne tik sekso žaislų, taip pat atsisakoma eksperimentuoti apskritai – naujos sekso pozos, neįprastos vietos, kitokios sekso rūšys, vaidmenų žaidimai laikomi nepriimtinais.
Ką daryti?
Požiūris ir gėda kalbant apie kūną ir seksualumą formuojasi ne vienerius metus, todėl pakeisti tokio asmens pažiūras gali būti sudėtinga, tačiau jei partneris / ė nusiteikęs keistis – tai padaryti įmanoma. Pradėkite nuo atviro pokalbio, taip pat jums gali padėti šis pratimas:
PRATIMAS
Abu paimkite po popieriaus lapą ir surašykite seksualines fantazijas, bei dalykus, kurios norėtumėte išbandyti kartu: tai gali būti sekso žaislai, naujos pozos, oralinis seksas ir tt. Vėliau sąrašais apsikeiskite. Įvertinkite vienas kito punktus žodžiais: „niekada“, „galbūt“, „norėčiau išbandyti“
Atlikę pratimą aptarkite rezultatus. Dalykus, kuriuos norite išbandyti abu, įtraukite į savo seksualinę rutiną. Skiltis „Galbūt“ yra ta erdvė kurioje galite atrasti ir eksperimentuoti: išsiaiškinkite, ko bijoma ir nuo ko galėtumėte pradėti, pvz, jei partneris įvertino sekso žaislus „Galbūt“, gal galėtumėte pradėti nuo erotinių prekių parduotuvės naršymo kartu, bei nedidelio žaisliuko, sukurto pradedantiesiems įsigijimo. Aptarkite ir punktus, kuriuos pažymėjote „Niekada“, pažinkite, kokios baimės ir nuostatos už to slypi.
SVARBU: iš anksto susitarkite, jog jokiu būdu neteisite ir nekritikuosite vienas kito norų bei pasirinkimų, taip pat gerbsite vienas kito ribas.
Informacijos trūkumas
Visuomenėje tebėra įvairių mitų, pavyzdžiui, jog sekso žaislai sukelia priklausomybę, yra brangūs, arba, jog turi būti naudojami tik turint problemų seksualiniame gyvenime.
Ką daryti?
Suteikite partneriui informacijos: šiais laikais gausu įvairios literatūros, straipsnių, statistikos duomenų. Skatinkite partnerį domėtis bei paneikite mitus kartu.
Leiskite partneriui suprasti, jog intymios priemonės skirtos jūsų abiejų seksualinio gyvenimo pagerinimui ir tai nieko bendra neturi su jo seksualiniais gebėjimais ar įsivaizduojamais trūkumais. Atvirai kalbantis ir ieškant bendro sprendimo dažnai pavyksta pakeisti išankstinį neigiamą nusistatymą.