Nemokamas pristatymas perkant nuo 49€

Mūsų libido nesutampa: ką daryti?

Ypač dažna problema poros santykiuose – nederantys partnerių libido. Vienas iš jūsų sekso nori dažniau nei kitas ir tai sukelia nusivylimą bei negatyvias emocijas abiems. Ar situaciją galima pagerinti, vietoj to, jog sukti skirtingais keliais? Šios problemos sprendimas gali pareikalauti nemažai iššūkių, tačiau tai įmanoma, tik įdėti pastangų turi būti pasiruošę abu.

Ar libido gali būti skirtingi?

Tikrai taip. Vieni gali norėti sekso kasdien, kitiems pakanka mylėtis kartą į savaitę ir tai visiškai normalu. Seksualinis potraukis priklauso nuo įvairių veiksnių: biologinių, psichologinių, socialinių ir kt. 

Santykių pradžioje partneris / ė norėjo mylėtis taip pat dažnai, kaip ir aš, vėliau pasikeitė: kas atsitiko?

Labai dažnas atvejis, kai santykių pradžioje poros libido sutampa, o vėliau ima skirtis – vieno noras mylėtis išlieka aukštas, o kito retėja. Kodėl taip yra? Ar partneris tik apsimetė, norėdamas/a jus suvilioti, o galbūt jūs jam / jai nebepatrauklūs? Dažniausiai yra kitaip: santykių pradžioje siaučia hormonai, cheminiai procesai, mus veikia jaudulys, todėl net natūraliai žemesnį libido turintys asmenys gali jausti žymiai stipresnį potraukį, nei įprastai. Vėliau, aistroms nurimus, libido grįžta į ankstesnę, sau įprastą būseną.

Kaip spręsti libido nesuderinamumą?

  • Pasikalbėkite. Santykiuose komunikacija itin svarbu. Turite kalbėti apie savo seksualinius poreikius ir ribas. Kiekvienas išdėstykite, ko tikitės iš santykių, tik nepulkite kaltinti vienas kito, kalbėkite ramiai ir konstruktyviai. 
  • Gal tai tik etapas? Kalbantis, svarbu išsiaiškinti ar sumažėjęs partnerio / ės potraukis jam yra natūralus, o gal tik laikinas tarpsnis? Kartais libido mažėja dėl nuovargio, streso, kitų fiziologinių ir psichologinių priežasčių.
  • Gerbkite partnerį ir jo ribas. Nebandykite priversti antros pusės daryti tai ko ji / jis nenori ar nėra pasiruošęs, nerodykite demonstratyvaus nusivylimo.
  • Aptarkite alternatyvas. Tarkim, vienam iš jūsų norisi mylėtis 4 kartus į savaitę, kitam – užtenka vieno karto. Galbūt papildomam intymumui įtraukti nebūtina atlikti lytinio akto, alternatyva būtų padėti partneriui / ei pasitenkinti petingu, sekso žaisliukais ir kitais jums priimtinais būdais.
  • Galbūt libido įmanoma padidinti? Vėl gi, svarbu kalbėtis atvirai. Kartais sekso vengiama dėl orgazmo nebuvimo, neįgyvendintų erotinių fantazijų, nuovargio ar paprasčiausio laiko trūkumo. Aptarkite, kaip galėtumėte sau skirti daugiau laiko, išbandyti norimus dalykus bei atrasti daugiau.

Libido nesutapimas gali būti skyrybų priežastis.

Jei atotrūkis per daug didelis, t.y vienam iš jūsų užtenka mylėtis kartą į porą savaičių, o kitas norėtų kelis kartus į dieną, didelė tikimybė, jog susiderinti nepavyks. Kad ir ką darytumėte, vienas iš jūsų jausis nepatenkintas ir nusivylęs. Šiuo atveju, sukimas skirtingais keliais gali būti išeitis – tokie žmonės bus daug laimingesni, radę antrą pusę, panašią į juos.

Dalintis

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Laimėk ypatingą nuolaidą ir palepink save ar mylimą žmogų!
SUKTI
Sutinku su privatumo politika, norėčiau prenumeruoti Potyris.lt naujienlaiškį.